Mahlerovo Vzkříšení na státní svátek

„Vzkříšení“, tato majestátní skladba Gustava Mahlera zazní 8. a 9. května v podání České filharmonie, zahraničních sólistů – sopranistky Danielle Halbwachs a altistky Renée Morlock – a Českého filharmonického sboru Brno pod taktovkou Zdeňka Mácala ve Dvořákově síni Rudolfina.

REVUE STRAVINSKIJ - MARTINŮ

Komorní orchestr Berg uvádí v pondělí 12. května koncert na divadle
 
REVUE STRAVINSKIJ*MARTINŮ
 
… hravé představení s hudbou Stravinského a Martinů a také se světovou premiérou novinky Miloše Orsona Štědroně
... na jevišti se objeví hudebníci, zpěváci i herci
... to vše v La_Fabrice - bývalé slévárně hliníku v Holešovicích nádherně zrekonstruované do podoby multifunkčního divadelního prostoru s příjemným barem
 
(podrobnější informace najdete níže)
 
Nabízíme akreditační vstupenky, zprostředkování rozhovorů (divadelníci, skladatelé, sólisté...), fotografií atd.
 
Za Komorní orchestr Berg pěkný první májový den na zítra přeje,
Eva Kesslová
(tel.: 604 205 937)

--- KOMORNÍ ORCHESTR BERG uvádí KONCERT NA DIVADLE
REVUE STRAVINSKIJ * MARTINŮ
pondělí 12. května v 19.30h La_Fabrika (Komunardů 30, P7)
písně Stravinského a Martinů (Pribautki / 3 šansony pro kabaret Červená sedma) Miloš Orson Štědroň            S_Polu s_Ami (světová premiéra) Bohuslav Martinů                Podivuhodný let & Kuchyňská revue Igor Stravinskij                   Lišák
Dirigent: Peter Vrábel Režie: Branislav Holíček / Ondřej Šulc Scéna: Jitka Hudcová / Karel Czech
Zpěv: Jan Ondráček, Josef Moravec, Josef Škarka, Roman Vocel
Hrají: Petr Hudeček, Jan Vejražka, Petra Horváthová, Lukáš Bouzek, Mariana Večeríková, Marie Švestková, Jiří Konvalinka, Uršula Wojtkoviak a Nina Chromečková
--- Revue? Koncert na divadle? Tento večer se těžko vejde do běžně zavedených škatulek. Společný projekt hudebníků a divadelníků rozhodně slibuje zajímavý zážitek!
* světovou premiéru novinky Miloše OrSona Štědroně S_Polu s_Ami * nové imaginativní scénické zpracování Podivuhodného letu, Kuchyňské revue (B. Martinů) a burlesky Lišák (I. Stravinskij) * v burlesce Lišák Igora Stravinského jistě potěší vynikající pánský pěvecký kvartet: Roman Vocel, Josef Škarka, Josef Moravec a Jan Ondráček... * spolupracujeme s Katedrou alternativního divadla DAMU – mimo jiné režiséři Braňo Holíček a Ondřej Šulc * speciálně pro tento večer vzniká úprava Šansonů pro kabaret Červená sedma Bohuslava Martinů z pera skladatele Jana Duška
--- DOPRAVA 3 minuty z Nádraží Holešovice (tram. 5, 12, 15 do zastávky Dělnická) 5 minut z Palmovky (tram 12 a 15 do zastávky U Průhonu)
--- VSTUPENKY ON-LINE: http://www.berg.cz/vstupenky_order.html e-mailem: vstupenky@berg.cz, na telefonu: 604.205.937
* předprodej prodejny Via Musica (Staroměstské nám. 14 a Malostranské nám. 13, denně 10.30-18h)
* ceny 200 Kč / 100 Kč pro studenty, seniory a držitele průkazek ZTP a ZTP-P
--- Tento koncert podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Nadace Bohuslava Martinů a tiskárna TISKAP. Stále nám také pomáhá čím dál víc ANDĚLŮ. DĚKUJEME!

---
Váš zdroj nové hudby

Komorní orchestr Berg, o.s. Bílinská 494/3, 190 00 Praha 9, Czech Republic
 

Balet Národního divadla: Causa Carmen

Konec divadelní sezony v baletu Národního divadla přinese zbrusu novou premiéru CAUSA CARMEN, která divákům představí dvě rozdílné choreografie současných světových tvůrců.
Tento výjimečný večer otevře choreografie Santa says cut it!, z dílny tvůrčího dua Johana Grebena z Holandska a Uriho Ivgiho z Izraele, jež byla vytvořena speciálně pro balet Národního divadla a bude uvedena ve světové premiéře. Tento tandem má za sebou pěknou řádku velmi kvalitních a osobitých děl pro nejrůznější světová tělesa. Jejich tvůrčí úsilí má kořeny v bouřlivém a dynamickém vývoji současného izraelského tanečního divadla posledních deseti let.
V pořadí druhá choreografie Carmen představí jednoho z nejvýznamnějších tvůrců a novátorů baletu, legendárního švédského choreografa, tanečníka a režiséra Matse Eka, s jehož tvorbou se české publikum bude mít možnost setkat vůbec poprvé. Z bohatého výčtu jeho celovečerních příběhových a rovněž kratších abstraktnějších prací jsme vybrali právě tento titul, zhruba hodinový balet na hudbu Rodiona Ščedrina, který byl vytvořen v roce 1992 pro Cullberg Ballet. Slavný „Mériméeovsko-Bizetovský“ příběh lásky a smrti dostává rukou Matse Eka velmi specifickou podobu. Celkový jevištně-režijní a choreografický tvar nepostrádá nic z toho, co je pro tohoto umělce typické. Bizarní exprese, minimalistické „nic“, ostrá syrovost i jemná lyrika, smysl pro divadelní metaforu, symbol a zkratku. To vše dává dohromady výlučnou „Ekovskou“ poetiku, která nejen sděluje příběh samotný, ale rozeznívá i jakési spodní struny hluboko uvnitř.
I když jsou obě části představení stylově i hudebně zcela odlišné přesto by se měla na určitém tématickém poli, alespoň náznakem, potkat a to jednak v rovině jakéhosi podprahového smyslu, tak v rámci drobnějších aspektů a detailů.
Causa Carmen je velmi náročné představení pro všechny interprety a také i novým impulsem pro diváky na cestě za plnokrevným moderním tanečním divadlem!

I. premiéra 14. června 2008 v Národním divadle
II. premiéra 15. června 2008 v Národním divadle
Reprízy: 18. a 24. 6. 2008

Divadelní festival v Hradci uvede Soňu Červenou

V pondělí 5. května začíná předprodej na XIV. ročník festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. Od 7. května mohou zájemci kupovat lístky online, více informací na www.klicperovodivadlo.cz. Festival jako každoročně probíhá od 21. do 30. června.
 
Festival zahaji představení Minus dva v režii Juraje Nvoty s Bolkem Polívkou a Milanem Lasicou a koncert Michala Prokopa. Letos proběhne 240 představení souboru z 13 zemí Evropy, nově budou otevřeny další scény - Studio Beseda a Orlovna, přibyde šapitó v parku a nebude chybět Opet Air program.
 
Festivalu dále uvádí např..:
- Zitra se bude... se Soňou Červenou
-  Ženský sen divadla Teatro Piccolo z Milána
- Felliniho Silnice v režii Martina Stropnického v podáni Klicperova divadla
- Višňový sad režiséra Vladimíra Morávka s Dagmar Havlovou
- Tři sestry divadla Husa na provazku, Evžen Oněgin Divadla Petra Bezruče, Slamená židle v podáni Divadla F. X. Šaldy
- Den Spolku Kašpar
- program v Divadle Drak
- Trapeztanztheater z Berlína, Divadlo A. S. Puškina z Magnitogorska, Divadlo Oskara Korsunovase z Vilniusu
- šapitó v parku
- Open Air program atd. atd.