Balet Monte Carlo poprvé v Praze

Tradice Baletu Monte Carlo sahá až do roku 1907, kdy zde založil baletní skupinu legendární Ďagilev. Nyní se obnovený soubor poprvé představí v Praze, v Národním divadle uvede Prokofjevova Romea a Julii v choreografii slavného francouzského tvůrce Jeana- Christopha Maillota. „Výprava a choreografie jsou antiromantické, ale jeviště je i přesto plné emocí. Soubor je plný života a první sólisté jsou vynikající,“ psaly o představení New York Times. V Praze máme možnost vidět jen tři představení, 17. 11. od 19. hodin a v neděli 18. 11. od 14. a od 19. hodin. Nenechte si ujít!
17. a 18. 11., Národní divadlo, 19.00

Kniha o životě Richarda Wagnera

Prezentace knihy Richarda Wagnera MŮJ ŽIVOT, kterou přeložila do češtiny PhDr. Vlasta Reittererová, se uskuteční v pondělí 12. listopadu 2007 od 16 hodin ve slavnostním foyer 1. balkonu historické budovy Národního divadla. Autorka překladu zde vystoupí osobně s přednáškou.
Běžně na tyto novinářské akce nezvu, ale protože je Vlasta Reittererová naše vážená dopisovatelka z Vídně a na mém blogu vychází její seriál Rakouský deník V.R., mají mí čtenáři dle mého názoru morální právo se přednášky zúčastnit. Takže koho z Vás zajímá Wagner, přijďte, jak znám Vlastu, určitě to nebude nuda.


Paco de Lucia

Kytara napříč žánry, 10. ročník,
Paco de Lucia se skupinou, 2.11.,Kongresové centrum, 20.00